Soutěž o schopnosti-hlasování

3. září 2013 v 15:43 | Tris |  Akce
Tak tu máme hlasování! Zde budou jednotlivé příběhy které si můžete přečíst a pak dát hlas tomu který vás zaujal víc! Já něco napsala taky ale neznamená to že bych měla mít něco víc. Hlasujte spravedlivě a nepodvádějte. Hlasy se budou sčítata z ankety i z komentářů ale počítám jen komentáře u kterých je adresa na blog abych věděla že někdo nehlasoval víckrát.
Shánějte si hlasy až do 7.9!
Pak vyhlásím vítěze a budou se dávat odměny :)

Christopher Gwayne
Znuděně jsem vysedával u televize a sledoval fotbalový zápas. Fotbal mě moc nebral, ale byla neděle, takže u nás doma zavládla nuda. Právě v momentu, kdy mě hra celkem začala bavit, se přede mnou zjevila malá blonďatá hlava mé pětileté sestry.
"Co je prcku?" promluvil jsem a hodil po ní nevraživý pohled. Držela v ruce vařečku a mířila s ní přímo na mě.
"Pojďme si spolu hrát," zabrblala a nadšeně se ke mně rozběhla. Rychle jsem uskočil, takže narazila do pohovky.
"Ani omylem," zamítl jsem razantně a šáhl po ovladači. Zesílil jsem televizi a dělal, že pro mě nic jinýho neexistuje.
"Prosíííím, prosííím. Já budu Kleopatra a ty víla Zuběnka," žadonila a máchala přede mnou tou vařečkou. Změřil jsem si jí nevraživým pohledem.
"Nemám čas a ani náladu na ty tvoje stupidní hry. Já a víla Zuběnka? Prcku, jaksi ti nedochází, že jsem o deset let starší jak ty... Tohle si provozuj s někým jiným," odbyl jsem jí a znovu se posadil na pohovku.
"Mamííííííí víš, že včera več..." začala křičet, ale já jí včas zacpal pusou svou dlaní.
"Fajn, fajn, zahrajem si s tebou na tu pitomou hru a ty za to budeš mlčet,jasný?" odsekl jsem poraženě. Jen přikývla a s velkým úsměvem mě začala zvedat. Uf, to zase bude den.

Lexi Blade

Ako každý vie, a možno aj nie, Zúbková víla žije na Severnom póle. Zúbková víla miluje ružovú farbu a všetko ružové. Prácou Zúbkovej víly je zbierať mliečne zuby a nahrádzať ich peniazmi alebo inými cennosťami. Z mliečnych zubov si stavia palác, a že je ten palác poriadne veľký, veď Zúbková víla zbiera mliečne zuby viac ako 2013 rokov. Nikto presne nevie, koľko rokov pred naším letopočtom si už Zúbková víla plnila svoju prácu. Je tu ale istý zub, ktorý nás zavedie do starovekého Egypta a k vláde faraóna Ptolemaia XII. Tento príbeh ale nie je tak úplne o ňom, ale o jeho dcére Kleopatre VII., poslednej nezávislej staroegyptskej vládkyni. Toto je príbeh z jej detstva, dávno pred tým ako sa stala egyptskou panovníčkou.
Keď mala malá Kleopatra päť rokov a 364 dní, začal sa jej kývať prvý zub. Kleo tomu nevenovala veľkú pozornosť, pretože už v starovekom Egypte bolo všetkým známe, že je to v poriadku, keď vám začnú vypadávať zuby (navyše bola vtedy mizerná hygiena, takže umelé zuby neboli žiaden problém, teda pre tých bohatých samozrejme). Ale vráťme sa späť k našej panovníčke. Kleopatrin otec zamestnával istú kuchárku, ktorá jej rozpovedala príbeh o Zúbkovej víle. Kleo práve lízala varešku, na ktorej bola čokoláda z polevy ktorú použila kuchárka na tortu na Kleopatrine narodeniny. Čokoláda začala pomaly tuhnúť a Kleo už nemohla varešku lízať, ale začala ju okusovať. No a ako tak okusuje, zrazu zahryzne do varešky. Samozrejme že jej vypadol zub. Tento zub si večer odložila pod vankúš a keď sa ráno zobudila, našla tam pár zlatých náušníc. Tak Kleo uverila slovám múdrej kuchárky a od vtedy si pod vankúš dávala každý zub, ktorý jej vypadol.
Ak by ste chceli tento zub vidieť, navštívte múzeum prvých vypadnutých mliečnych zubov slávnych osobností v paláci Zúbkovej víly na Severnom póle. Zub Kleopatry VII. tam je vystavený už 2077 rokov.

Aria McCole(Tris)

Už dlouhý čas se vypráví v království jeden dávný příběh...
V jednom království zakázaly všechny Víly zuběnky v jakékoliv podobě. Když našli živou, tak ji chytili a uvěznili v žaláři. Když našli obrázek či anenku v její podobě tak je ihned spálily. Vše to začalo jednoho dne kdy si kleopatra hrála ve svém královském pokoji.
''Kleoptaro jdi už spát, je příliš pozdě a zítra máš hodiny dějin a tance.'' Připomněla jí její matka s přísným pohledem a pak se vrátila zpět do sálu kde pokračovala ve vyšívání.
''No jo pořád.'' Odpověděla znuděně Kleopatra spíš sobě než matce a schovala hračky na svá místa. Otevřela dveře a přišla až k její matce. Zatahala ji za rukáv.
''Mami, kde je ten zub co mi dnes ráno vypadl?'' Řekne ospale a na onci si zívne.
''Na co chceš prosím tě zub?'' Odpoví jí matka s né moc velkým zájmem.
''To neznáš zoubkovou vílu? Za každý zub ti dá penízku. ''
''Aha, no máš štěstí že jsme ho ještě nevyhodili.'' Poví a podá jí zub v malém pytlíčku.
Kleopatra se vydala zpátky do pokoje kde si zub dala pod polštář a šla spát. Byla noc, když ji něco probudila a ona uviděla zoubkovou vílu jak se prohrabuje v kabelce. Když si všimne že se Kleopatra vzbudila, usměje se na ni a poví: ''Ahoj, holčičko. Bohužel nemám přesnou minci za tvůj zoubek. Mám jen tuto velkou minci. Za tu si můžeš koupit mnoho věcí. Ale za tu bych potřebovala zoubků víc. Provedlo se pár čar a Kleopatra usnula.
Ráno běžela za matkou a volala: ''Mami! Mami! Pofífej! Já mám minfi! A má felkou hodnotu!'' Usměje se na ni a odhalí tak pusu bez jediného zubu.
'' Co se ti to stalo? Kde máš zuby? Cos to provedla?!'' Vykřikne zděšeně máma. Když se dozvěděla jak tam přiletěla zoubková víla a co se stalo, že jí nějakým zázrakem bezbolestně odebrala všechny zuby a pak odletěla tak vydala zákaz všem zoubkovým vílám. A divíte se? Jaká je to ostuda mít dítě bez jediného zubu! Od té doby Kleopatra moc nemluvila, dokud jí nenarostly zuby pro dospělé. A tak, ani vy jste nemohli vidět žádnou Zoubkovou vílu protože byli dávno zakázány a doteď se drží stranou...

_____________________________________________________________
Nesmíte hlasovat pro sebe. Hlasy si můžete sehnat kdekoliv :) Tak do toho!
Kdo napíše jako první komentář že chce hlas, tomu ho dám :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tris Tris | Web | 4. září 2013 v 17:54 | Reagovat

HLas už jsem dala :)

2 Lexi Lexi | 5. září 2013 v 14:45 | Reagovat

Aj ja :D

3 Tris Tris | Web | 5. září 2013 v 20:21 | Reagovat

:D ještě by to chtělo někoho sehnat kdo by hlasoval taky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama